Skip to main content

BabySam Frederiksberg

Lukket – åbner i dag kl. 10:00

BabySam Frederiksberg Åbningstider
Mandag10:00 – 18:00
Tirsdag10:00 – 18:00
Onsdag10:00 – 18:00
Torsdag10:00 – 18:00
Fredag10:00 – 18:00
Lørdag10:00 – 16:00
Søndag10:00 – 16:00

Bemærk: åbningstiderne kan afvige på helligdage.

På Falkoner Allé 45 finder du BabySam Frederiksberg, centralt placeret i et af bydelens travle handelsområder. Her kan kommende forældre og familier med små børn se og afprøve produkter, inden der skal træffes beslutninger om udstyr til familiens yngste.

Sortimentet spænder blandt andet over barnevogne, klapvogne, autostole, senge, tekstiler, legetøj og forskelligt udstyr til hverdagen med baby og mindre børn. I butikken er der samtidig mulighed for at få personlig rådgivning om produkterne.

Har du fundet en vare hjemmefra, tilbyder BabySam desuden Klik & Hent, så udvalgte varer kan bestilles online og afhentes på Falkoner Allé.

Her på siden finder du åbningstider, adresse, telefonnummer og øvrige kontaktoplysninger. Har du besøgt BabySam Frederiksberg, kan du også skrive en anmeldelse og dele dine erfaringer med rådgivningen, udvalget og servicen.

BabySam Frederiksberg Anmeldelser

Der er endnu ingen anmeldelser. Vær den første til at skrive en.

Skriv en anmeldelse

Din bedømmelse

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Ofte stillede spørgsmål

Hvor ligger BabySam Frederiksberg?

BabySam Frederiksberg ligger på Falkoner Alle 45, 2000 Frederiksberg.

Hvad er åbningstiderne hos BabySam Frederiksberg?

BabySam Frederiksberg har åbent: Mandag–fredag: 10:00–18:00. Lørdag–søndag: 10:00–16:00.

Hvordan kontakter jeg BabySam Frederiksberg?

Du kan kontakte BabySam Frederiksberg på telefon 38 28 19 99 eller e-mail frederiksberg@babysam.dk.

FrederiksbergJournalen

Om FrederiksbergJournalen

FrederiksbergJournalen er et lokalt nyhedsmedie med fokus på Frederiksberg og omegn. Find artikler om kultur, sport, Alarm 112, erhverv og meget mere. En del af newsm8.

Copyright © 2026 FrederiksbergJournalen. Alle rettigheder opretholdes.